• polski
 • English
 • Kawosz

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Kawosz to dobry znajomy Zaspanej. Przypuszczamy, że obydwoje są z gatunku sów – siedzą do późna, a gdy się budzą, świat już gna. Naukowcy wprawdzie przyznają, że w naturze sów leży kreatywność i inteligentne poczucie humoru, ale dodają, że również brak odpowiedzialności i skłonność do ryzyka oraz używek. Co innego skowronki, czyli ci wszyscy ludzie, którzy śpią, kiedy trzeba. Oni uchodzą za odpowiedzialnych, wytrwałych, stabilnych… Długo by wymieniać.

  My apelujemy, by w ogóle się tym nie przejmować. Każda i każdy może przecież spać, kiedy chce i z kim chce, byle wystarczająco długo. Kawa, są dowody, budzi nie tylko do życia, ale i do myślenia – podobno wywołała niejedną rewolucję.

  Kawosza i Zaspaną narysował nieoceniony Michał Loba – projektant, którego wzory tak chętnie kolekcjonujecie. Polecamy przejrzeć również wzory kawowo-rewolucyjne. Nie zwlekajcie, bo nawet najfajniejsze wracają bardzo rzadko.

  • Kolory: Czarny
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Kawosz obudzi was do spraw.

  Kawosz to dobry znajomy Zaspanej. Przypuszczamy, że obydwoje są z gatunku sów – siedzą do późna nad nie wiadomo czym, a gdy się budzą, świat już gna. Naukowcy wprawdzie przyznają, że w naturze sów leży kreatywność i inteligentne poczucie humoru, ale dodają, że również brak odpowiedzialności i skłonność do ryzyka oraz używek. Co innego skowronki, czyli ci wszyscy ludzie, którzy śpią, kiedy trzeba. Oni uchodzą za odpowiedzialnych, wytrwałych, stabilnych… Długo by wymieniać.

  O pretensjach, które skowronki mają wobec sów, powstały tomy prozy. My najbardziej lubimy esej amerykańskiej pisarki Anne Fadiman, która zauważa, że przecież nikt nie oskarża nocnych motyli o dekadencję, a „ludzie, którzy urodzili się do życia według podobnego rytmu, uważani są przez pozostałe dziewięć dziesiątych populacji za wybrakowanych w zakresie konstrukcji kręgosłupa moralnego”.

  My apelujemy, by w ogóle się tym nie przejmować. Każda i każdy może przecież spać, kiedy chce i z kim chce, byle wystarczająco długo. I wszyscy czasem możemy być zaspani. Wtedy, wiadomo, najlepiej działa kawa. Ona zresztą w ogóle dobrze działa. Słoweński etnolog Božidar Jezernik twierdzi, że „jest najbardziej radykalna ze wszystkich napojów, ponieważ zawsze za jej przyczyną ludzie zaczynają myśleć. A kiedy ludzie zaczynają myśleć, stają się niebezpieczni na tyranów i dla przeciwników wolności myślenia i działania”. Sugeruje, że od wieków za jej przyczyną wybuchają rewolucje.

  Trochę na to liczymy. Przy okazji przypominamy, że w dobie katastrofy klimatycznej picie kawy z własnych kubków to już nie moda, a konieczność. Dzisiaj, gdy w ulubionych kawiarniach zamawiamy kawę na wynos, kubki bez ucha Mamsam przydają się jeszcze bardziej, niż wcześniej.

  Kubek bez ucha Kawosz pasuje do wzoru Zaspana, oba narysował nieoceniony Michał Loba. Poza tym polecamy przejrzeć wzory kawowo-rewolucyjne, zbierzecie sporą kolekcję. Radzimy nie zwlekać, bo nawet najfajniejsze projekty wracają bardzo rzadko.

   


  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro