• polski
 • English
 • Jamnik

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Jamnik skradnie wam serduszko.

  Jamnik to oczywiście pies, a psy są wspaniałe. Nie ma krzty przesady w stwierdzeniu, że są najlepszymi przyjaciółmi ludzi. Można mieć tylko żal do ludzi, że nie zawsze to doceniają.

  Kubek bez ucha Jamnik przedstawia pieska, któremu w głowie jest jedynie miłość. Nie wiemy, do kogo, ale wiemy, że autorka tego wzoru Agu Wu przepięknie rysuje (nie tylko) pieski. To spod jej ręki wyszedł lubiany przez was Śpioch. Polecamy wszystkie wzory projektantki. Kolekcje kubków Mamsam można zresztą budować dowolnie. Możecie Jamnika zestawić z całą psią gromadką, możecie dobrać do niego inne projekty Agu Wu, możecie mieć całkiem inny pomysł. Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, a sami zobaczycie, co jest dla was najlepsze. Pamiętajcie tylko, że nasze wzory powstają w limitowanych wersjach i, gdy się skończą, już nigdy nie wracają.

  • Kolory: Czarny
  • Kolekcje: Obrazy, Zwierzęta
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Jamnik skradnie wam serduszko.

  Jamnik to oczywiście pies, a psy są wspaniałe. Nie ma krzty przesady w stwierdzeniu, że są najlepszymi przyjaciółmi ludzi. Można mieć tylko żal do ludzi, że nie zawsze to doceniają. Przy jednym z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań świata – w pobliżu wyjścia ze stacji Shibuya w Tokio stoi prawdopodobnie najsłynniejszy na świecie pomnik psa. Hachiko przez rok odprowadzał swojego opiekuna do metra i czekał na niego wieczorem. Opiekun zmarł, a Hachiko przychodził w umówione miejsce przez następnych dziesięć lat. Wzruszeni tokijczycy wystawili mu pomnik. Zniszczony w czasie wojny, odtworzono w 1948 roku i stoi tam do tej pory. Podobną historię znamy ze współczesnego Krakowa. Piesek Dżok czekał na zmarłego opiekuna przy Rondzie Grunwaldzkim. W 2001, gdy nie było już na świecie również Dżoka, został odsłonięty pomnik autorstwa Bronisława Chromego.

  W Krakowie, swoją drogą, przez 25 lat odbywały się parady jamników. Nie jesteśmy pewni, czy jamniki były tam szczęśliwe, raczej była to impreza dla ludzkiej przyjemności. Inna rzecz, że ludzie, którzy dzielą życie z jamnikami uważają je za psy wybitne. Tak twierdził Jerzy Waldorff, który Puzona zabierał do telewizji i w zagraniczne podróże. Agata Tuszyńska wydała książkę „Jamnikarium”.

  Kubek bez ucha Jamnik przedstawia pieska, któremu w głowie jest jedynie miłość. Nie wiemy, do kogo, ale wiemy, że autorka tego wzoru Agu Wu przepięknie rysuje (nie tylko) pieski. To spod jej ręki wyszedł lubiany przez was Śpioch. Polecamy wszystkie wzory projektantki. Kolekcje kubków Mamsam można zresztą budować dowolnie. Możecie Jamnika zestawić z całą psią gromadką, możecie dobrać do niego inne projekty Agu Wu, która oprócz zwierząt, rysuje sporo roślin.

  Możecie mieć zresztą całkiem inny pomysł. Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, a sami zobaczycie, co jest dla was najlepsze. Pamiętajcie tylko, że nasze wzory powstają w limitowanych wersjach i, gdy się skończą, już prawie nigdy nie wracają.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro