• polski
 • English
 • Gdynianka

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Gdynianka to spełnienie waszych marzeń.

  Prawie każdy chciałby, ale jednak nie każdy może być gdynianką. Tymczasem zamówić kubek Gdynianka może każdy, kto chce. Gdynianka to oczywiście mieszkanka Gdyni – miasta, w którym stopień zadowolenia z mieszkania akurat tu jest chyba najwyższy w Polsce. Nawet osoby sceptyczne mówią, że w wielu sprawach bywa różnie, ale morze, las i modernizm są zawsze na swoim miejscu.

  Gdynianka to też istniejąca od 1987 roku pizzeria przy Świętojańskiej. Serwuje pizzę według przepisu z lat 80., dość luźno związanego z włoskim, pracuje w nietypowych dla knajpy godzinach i zazwyczaj ma komplet klientów i klientek.

  Kubek bez ucha Gdynianka pasuje do bogatych morskiej i trójmiejskiej kolekcji, ale też wpisuje się we wzory z feminatywami, których wciąż przybywa w sklepie Mamsam. Mamy między innymi Architektkę, Literatkę, Informatyczkę. Sprawdźcie zresztą sami – poklikajcie w tagi, poszperajcie w dziale Kolekcje, pochodźcie po sklepie, a znajdziecie wszystko, co chcecie. A kiedy będziecie w Gdyni, zajrzyjcie do sklepiku Reset, gdzie prócz innych ładnych rzeczy, znajdziecie kubki bez ucha Mamsam.

  • Kolory: Czarny
  • Kolekcje: Herstoria, Morze, Postaci, Słowa
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Gdynianka to spełnienie waszych marzeń.

  Prawie każdy chciałby, ale jednak nie każdy może być gdynianką. Tymczasem zamówić kubek Gdynianka może każdy, kto chce. Gdynianka to oczywiście mieszkanka Gdyni – miasta, w którym stopień zadowolenia z mieszkania akurat tu jest chyba najwyższy w Polsce. Nawet osoby sceptyczne mówią, że w wielu sprawach bywa różnie, ale morze, las i modernizm są zawsze na swoim miejscu. Miasto ma niespełna sto lat, przed wojną było dumą władzy, symbolem sukcesu, również propagandowego. O gorzkiej cenie tego sukcesu pisze w książce „Gdynia obiecana” nieoceniony Grzegorz Piątek.

  W PRL, która limitowała kontakty Polek i Polaków z zagranicą, Gdynia była oknem na świat. Mieszkańcy zapamiętali atmosferę portowego miasta. Świętojańska podobno pachniała kawą paloną na domowych patelniach. Kręcili się marynarze – polscy i zagraniczni.  Była Hala Targowa, gdzie sprzedawano wszystko, czego brakowało w sklepach – przyprawy, dżinsy, cytrusy i płyty. W kawiarniach wielki świat mieszał się z półświatkiem. Ogólnie – było barwniej niż w głębi lądu. Wraz z PRL upadła gdyńska flota, miasto straciło portowy czar, ale dalej patrzy za horyzont. Szkoda, że nie ma już basenu na Polance Redłowskiej – tam woda przepięknie zrównywała się z horyzontem Bałtyku. Z nadzieją nadsłuchujemy wiadomości, że może zostać odbudowany.

  Gdynianka to też istniejąca od 1987 roku pizzeria przy ulicy  Świętojańskiej. Serwuje pizzę według przepisu z lat 80., dość luźno związanego z włoskim, pracuje w nietypowych dla knajpy godzinach i zazwyczaj ma komplet klientów i klientek.

  Kubek bez ucha Gdynianka pasuje do bogatych morskiej i trójmiejskiej kolekcji, ale też wpisuje się we wzory z feminatywami, których wciąż przybywa w sklepie Mamsam. Mamy między innymi Architektkę, Literatkę, Informatyczkę. Sprawdźcie zresztą sami – poklikajcie w tagi, poszperajcie w dziale Kolekcje, pochodźcie po sklepie, a znajdziecie wszystko, co chcecie. A kiedy będziecie w Gdyni, zajrzyjcie do sklepiku Reset, gdzie prócz innych ładnych rzeczy, znajdziecie kubki bez ucha Mamsam.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro