• polski
 • English
 • Dziewczyna z parasolem

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Dziewczyna z parasolem mówi o ochronie, niestety nie tylko przed deszczem.

  Dużo sobie tutaj żartujemy, ale nie zawsze można. Ten wzór nawiązuje do protestów kobiet, które od 2016 roku przechodzą ulicami polskich miast. W Mamsam staramy się, by nasze kubki poza tym, że mówią o designie i przyjemnościach, były – kiedy trzeba – komentarzem do rzeczywistości. I zawsze jesteśmy po stronie kobiet.

  • Kolory: Czarny
  • Kolekcje: Diss, Obrazy, Postaci, Sprawy
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Dziewczyna z parasolem mówi o ochronie, niestety nie tylko przed deszczem.

  Dużo sobie tutaj żartujemy, ale nie zawsze można. Ten wzór nawiązuje do protestów kobiet, które od kilku lat przechodzą ulicami polskich miast. Pierwszy masowy strajk kobiet odbył się 3 października 2016 roku. Kilkaset tysięcy osób protestowało przeciw próbom zaostrzenia przez sejm prawa aborcyjnego. Ubrane na czarno, chroniły się przed padającym tego dnia deszczem, pod czarnymi parasolkami. Wydarzenie przeszło do historii jako marsz czarnych parasolek. Wtedy sejm odrzucił projekt ustawy „Stop aborcji”, ale hasło „Nie składamy parasolek” wielokrotnie powracało w protestach przeciw kolejnym próbom odebrania kobietom praw. Ostatecznie władza wprowadziła drastyczne przepisy w życie okrężną drogą. Jesienią 2020 roku pod szyldem Strajku Kobiet znów demonstrowały setki tysięcy ludzi.

  W Mamsam staramy się, by nasze kubki poza tym, że mówią o designie i przyjemnościach, były – kiedy trzeba – komentarzem do rzeczywistości. Kubek bez ucha Dziewczyna z parasolem jest jednym z nich.

  Zawsze jesteśmy po stronie kobiet.


  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro