• polski
 • English
 • Cristal

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Cristal to rarytas nie tylko dla gdańszczan.

  Restauracji Cristal w Gdańsku Wrzeszczu już nie ma, ale istniała blisko pół wieku i na dobre wpisała się w historię dzielnicy, miasta, a nawet Polski. Lokal otwarty w 1961 roku, w lekkim i przeszklonym pawilonie projektu Witolda Wierzbickiego, oczarował publiczność z miejsca. W latach 90. tu przecinały się drogi biznesu i polityki. Lech Wałęsa urządzał urodziny i wesela dzieci, odbywały się wybory biznesmena roku, najładniejszych dziewczyn, biesiadowali wszyscy ze wszystkimi. Trochę można podpatrzeć na zdjęciach Macieja Kosycarza. Polecamy. Na nostalgię za najntisami działają jak zimny prysznic.

  Kubek bez ucha Cristal nie nawiązuje bezpośrednio do słynnego szyldu, bo to marka, gdy wystarczy słówko i wiadomo, o co chodzi. Wzór Cristal polecamy wszystkim wielbicielkom i mieszkańcom Trójmiasta, niezawodnie pasuje do Wrzeszcza i Gdańska, można skojarzyć z Obiadem i należy z Gastro albo innymi wzorami inspirowanymi starymi neonami. Mamy na przykład Kaskadę. Przejrzyjcie dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, a zbudujecie krystaliczne zestawy.

  • Kolory: Złoty
  • Kolekcje: Miejsca, Morze, Nazwy
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Cristal to rarytas nie tylko dla gdańszczan.

  Restauracji Cristal w Gdańsku Wrzeszczu już nie ma, ale istniała blisko pół wieku i na dobre wpisała się w historię dzielnicy, miasta, a nawet Polski. Lokal otwarty w 1961 roku, w lekkim i przeszklonym pawilonie projektu Witolda Wierzbickiego, oczarował publiczność z miejsca. Tak przynajmniej mówią współczesne wspomnienia, bo w prasie z epoki narzekano na niedobre jedzenie i złą lokalizację. Tak czy inaczej, Cristal był więcej niż knajpą. Był kombinatem gastronomiczno-rozrywkowym. Bar, kawiarnia, restauracja, dansing, cykliczne pokazy mody, bale mistrzów sportu – dla każdego coś smacznego. Nie wiemy, w czym podawano kompot, ale mieli szansę znać kubki podobne do naszych.

  Co ciekawe, okazało się, że najlepsze lata dla Cristalu nastały po upadku PRL. W latach 90. tu przecinały się drogi biznesu i polityki. Lech Wałęsa urządzał urodziny i wesela dzieci, odbywały się wybory biznesmena roku, najładniejszych dziewczyn, biesiadowali wszyscy ze wszystkimi. Trochę można podpatrzeć na zdjęciach Macieja Kosycarza. Polecamy. Na nostalgię za najntisami działają jak zimny prysznic.

  Kubek bez ucha Cristal nie nawiązuje bezpośrednio do słynnego szyldu, bo to marka, gdy wystarczy słówko i wiadomo, o co chodzi. Wzór Cristal polecamy wszystkim wielbicielkom i mieszkańcom Trójmiasta, niezawodnie pasuje do Wrzeszcza i Gdańska, można skojarzyć z Obiadem i należy z Gastro albo innymi wzorami inspirowanymi starymi neonami. Mamy na przykład Kaskadę. Przejrzyjcie dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, a zbudujecie krystaliczne zestawy.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro